Черноморец размаза Спартак Варна, но само с 2:0

А. Франгов

Отборът на Черноморец Бургас постигна лека победа срещу Спартак Варна в първия мач от от 11-ти кръг на А ПФГ с 2:0. Двата гола, дело на Дуду и Мишел Платини бяха най-малкото с което можеха да се отърват гостите от Варна.

За пореден път „акулите" показаха добра игра и заслужено победиха. В 16-та минута Марсио намери с чудесен пас Дуду, и за тъмнокожият бразилец не бе проблем да открие резултата. Вторият гол на Мишел Платини бе подобен на първия и така домакините водиха с 2:0 след 20 минути игра. До края на мача „акулите" изцяло доминираха в мача, като само Мишел изпусна 3-4 добри положения, и веднъж гредата спаси Николов. За пореден път Стоимирович не остави никакви шансове за бранителите на съперника с точни центрирания и добра самостоятелна игра.

Единственото положение за гостите от Спартак пропиля Енцо Малдини.

ЧЕРНОМОРЕЦ - СПАРТАК (ВАРНА) 2:0 (2:0)