Берое удари по амбициите на Локо Пловдив

Берое победи Локомотив Пловдив с 2:0 в мач от XXIII кръг наefbet Лига. "Зелено-белите“ изиграха силен двубой и спечелиха напълно заслужено. Берое излезе напред в резултата в 36-та минута след страхотен гол на Макоута. Конте предостави за Макоута, а той прати топката в мрежата със страхотен шут от около 25 м – 1:0.

Три минути след това Мартин Камбуров бе безпощаден от дузпа и удвои преднината за "зелено-белите“ със своето попадение номер 230 в елита на българския футбол. През втората част гостите натиснаха, но не успяха да стигнат дори до почетно попадение.

Загубата идва в неприятен момент за Локо Пловдив. "Смърфовете" все още делят втора позиция с Левски (двата отбора са с по 45 точки), но "сините" още не са изиграли мача си от този кръг. Същото се отнася и за ЦСКА, които при успех могат да смъкнат пловдивчани до 4-та позиция. 5-то място пък е за Берое, а тимът от Стара Загора има 37 точки.