Берое с нова късна победа

Берое победи Витоша с 2:1 като гост в мач от XXII кръг на първенството. Победата отново дойде в заключителните минути на мача. Домакините откриха резултата в 3-та минута чрез Георги Амзин. След изпълнение на корнер топката попадна в Кабов, който центрира в наказателното поле, а там Георги Амзин засече с глава и прати топката в мрежата – 1:0.

Берое изравни в 24-та чрез Алиун Фал. Фуртадо отне топката в центъра, напредна и намери Фал, който бе непокрит в наказателното поле. Сенегалецът веднага отправи удар и прати топката в мрежата – 1:1. През втората част Берое владееше инициативата, но реализира три минути преди края чрез Макоута. При тази ситуация топката бе центрирана в пеналта, където Конте свали за Макоута. Той веднага отправи много силен и плътен удар, който намери горния ляв ъгъл на вратата – 1:2.