ЦСКА с обрат срещу Сливен

В. Филипов

След не много интересна първа част, но значително по интересна втора отбора на ЦСКА достигна до осминафинал за ,,Купата на България'', след като обърна Сливен с 1:3.

На почивката домакините от Града на Сините камъни водеха с 1:0, но през втората половина "армейците" излезнаха по-мотивирани и тотално надигра своя съперник. Головете бяха отбелязани както следва:

23' Милен Василев. Младоът получи топката отляво пред нак. поле, преодоля с лекота Павел Виданов и стреля силно в горния ъгъл на вратата.

56' Тодор Янчев изравнява. Трифонов бе изведен в наказателното поле, достигна топката до самата гол линия и върна към Янчев, който от малкия пеналт без забавяне вкара за 1:1.

72' Спас Делев е изведен от дълбочина и останал сам срещу Георгиев не срещна трудности да се разпише за 2:1 в полза на ЦСКА

90' Килиън Шеридън се възползва от груба грешка на бранител на Сливен, който върна слабо топката към Георгиев. Ирландецът догони топката и прехвърли вратаря на Сливен за 3:1.