Берое с победа в последната си контрола преди подновяването на шампионата

Берое победи Ботев Гълъбово с 5:2 в последната си контрола преди подновяването на шампионата.

През второто полувреме участие в контролата взе Пиер Фонкеу, който е на пробен период в тима от Стара Загора. Берое притисна съперника още в началните минути и успя да поведе в резултата чрез Алиун Фал в 15-та минута. Отново той покачи резултата в 32-та минута след нова асистенция от Фуртадо. Мартин Камбуров се разписа с глава в 45-та минута и направи резултата 3:0 до почивката. Гостите намалиха резултата в 55-та минута чрез Яшар, който се разписа от наказателното поле след разбъркване. В 77-та минута Фонкеу се разписа за 4:1, а три минути по-късно Винков намали за 4:2. Крайният резултат бе оформен от Никола Маринов в 84-та минута.