И пак Камбуров носи победата на Берое

Берое победи Царско село с 2:0 в мач от 20 кръг наefbet Лига. Това бе последен двубой за двата тима за 2019 г. След нулева първа част Мартин Камбуров откри резултата в 68-та минута със своя гол номер 228 в елита. Цветков изведе Machine Gun зад отбраната, нападателят финтира вратаря и прати топката в мрежата – 1:0. Малко преди това Минчев нацели греда.

Ибрахима Конте удвои преднината на "зелено-белите“ в 77-та минута. Отново Цветков асистира, като този път изведе брилянтно Конте, който навлезе в пеналта и прати топката в мрежата с плътен удар в близкия ъгъл – 2:0. Малко преди края Камбуров изработи нов гол, асистирайки за свой съотборник, който на празна врата се разписа, но реферът не зачете попадението, тъй като топката бе напуснала очертанията, преди подаването на Камбуров. Гостите доиграха последните минути на мача с човек по-малко заради контузия на Шерлестон, а вече бяха изчерпани всички смени.

Берое има 28 точки и на този етап ще заеме 7-ма позиция. Положението при "царете" обаче не е чак толкова розово. Столичани се намират 12-та позиция с 16 пункта на сметката си.