Отслабени Царско село и Етър си разделиха по точка

Царско село и Етър не успяха да излъчат победител, завършвайки наравно - 2:2 в мач от 19-ия кръг на родния шампионат.

Всичките попадения паднаха след почивката. В 55-ата минута Милчо Ангелов даде аванс на гостите от старата столица. Само пет по-късно "виолетовите" вкараха нов гол и вече докосваха трите точки. Светослав Ковачев напредна и центрира остро към втора греда, а там Дино Мартинович засече за 0:2.

Дилан Бахамбула върна един гол минута преди края, а в добавеното време Густаво Карбониери донесе точката на столичани. Иначе гостите имаха основателни претенции за дузпа още в самото начало срещата за игра с ръка, но реферът реши да не отсъжда наказателен удар.

Любопитно е да се отбележат промените в двата тима. Преди дни треньорът на Етър Росен Кирилов подаде оставка, а днес отборът бе воден за първи път от Илиян Киряков и Калоян Чакъров. Звездата на тима Дани Младенов пък напусна по свое желание.

В Царско село пък имаше бум на напускащи хора през последните дни. Собственикът Стойне Манолов направи чистка, като изгони някои ключови играчи като Веселин и Йордан Миневи, Божидар Кацаров, Георги Хашев и Емануил Манев.

Благодарение на този си успех Етър вече има 20 точки и ще заеме 10-то място в класирането, отдалечавайки се от опасната зона. Царско село е 12-ти - все още с 15 пункта.

Етър ще заеме 10-то място в класирането и има 18 точки на сметката си. Царско село е две места надолу и с две точки по-малко.