Ботев Враца отива на 1/4-финал за Купата

Ботев Враца продължава напред в турнира за Купата на България. Тимът победи категоричното с 4:0 тима на Кариана Ерден в мач от 1/8-финалите.

Хората на Антони Здравков си свършиха работата още през първото полувреме, когато отбелязаха три попадения във вратата на Павел Станев. Венцислав Керчев откри резултата след само 120 секунди игра, а в 25-ата минута Петър Атансов удвои. В 37-ата Доминик Янков направи резултата класически, а през второто полувреме Ботев стигна до само още едно попадение, макар да бе по-активният отбор на терена. В самия край на мача Доминик Янков получи подаване от Михайлов на границата на пеналта и с мощен удар реализира за 4:0.

Валери Божинов бе титуляр за Ботев Враца, но днес нямаше късмет да запише името си сред голмайсторите.