Сензация за Купата - Берое отпадна от надпреварата

Берое приключи с участието си в турнира за Купата на България. Тимът допусна малко очаквано поражение на своя стадион в Стара Загора и отстъпи с 3:4 в двубоя си срещу тима от Втора лига - ЦСКА 1948.

Двата тима си размениха по един бърза гол в началото. Гостите поведоха в 6-та минута чрез Шопов, а Педро изравни две минути след това. Денислав Александров даде нова преднина за своя тим в 36-та минута. Отново Александров покачи на 1:3 в 42-та минута. В добавеното време на първата част Ерол Алкан намали резултата след удар с глава – 2:3 и така интригата се запази за след почивката.

Васил Шопов отбеляза за 2:4 в 60-та минута. Конте върна един гол в 76-та минута. "Беройци“ притиснаха своя съперник до края на мача, но така и не успя да изравни. Maлко преди края резервата Камбуров шутира силно от около 20 м, но топката излезе в корнер след рикошет. В добавеното време Конте предостави за Генев, който стреля с глава, но Наумов се намеси, топката срещна гредата и вратарят я улови.