ЦСКА и Лудогорец не посмяха да потърсят победата

ЦСКА и Лудогорец не успяха излъчат победител, завършвайки наравно - 0:0 в дербито на 18-ия кръг от родния шампионат. Двата тима играха доста предпазливо и се стараеха повече да не допуснат гол.

В 12-ата минута гостите от Разград имаха претенции за дузпа за игра с ръка в наказателното поле на Раул Албентоса. Такава обаче не бе отсъдена, като положението бе спорно. В 33-ата минута реферът помогна на Лудогорец. Али Соу излизаше сам срещу Пламен Илиев, но бе спрян с цената на нарушение. Форстър обаче получи само жълт картон, което вбеси над 10 000 души по трибуните на стадион "Българска армия".

След почивката Икоко пропиля най-доброто положение за гостите, докато "армейците" бяха близо до гола чрез Тиаго, който изпълни добре пряк свободен удар, но Пламен Илиев спаси отбора си. Любопитно е да се отбележи, че шампионите завършиха двубоя без нито един точен удар на сметката си. ЦСКА бяха по-активни, но в крайна сметка не успяха да се поздравят с победата.