Ботев Пловдив с класика срещу Царско село

Ботев Пловдив се наложи с класическото 3:0 при визитата си на Царско село. Двубоят от 18-ия кръг на родния шампионат обаче се игра на стадиона на Славия пред доста малко фенове.

Антонио Вутов откри в 25-ата, а в 36-ата минута удвои преднината на "канарчетата". Тодор Неделев направи резултатът класически в 66-ата минута, разписвайки се от дузпа. За "царете" близо до гол бяха Антон Карачанаков и Родни Антуи, но лош късмет и добрите изяви на вратаря Янко Георгиев спасиха Ботев от попадение в тяхната врата.

Ботев Пловдив до преди няколко кръга бе на предпоследното място в класирането, но след 4-тата си поредна победа "канарчетата" се изкачиха до 9-то място с актив от 22 точки. Столичани са 12-ти с 15 пункта на сметката си.