Канарчетата подхлъзнаха Етър в Коматево

Ботев Пловдив се наложи над гостуващия Етър с 2:0 в последния двубой от 17-ия кръг вefbet Лига. По този начин "канарчетата" постигнаха трета поредна победа под ръководството на треньора Ферарио Спасов след успехите над Дунав и Левски. Двубоят се игра при непрестанен дъжд, а иначе двете попадения паднаха през втората част.

Малко след почивката резултатът бе открит. При едно центриране в наказателното поле последва разбъркване, след което Балтанов засече топката във вратата. В 76-ата минута отново той се разписа, а този път асистенцията бе на Тонев.

Така Ботев вече има 19 точки и се изкачи до 9-ата позиция. Това няма как да не радва феновете, тъй като до скоро отборът бе на предпоследното място. Пловдивчани задминаха днешния си съперник. "Виолетовите" са 10-ти със 17 пункта.