Левски пак е 2-ри след лесна победа над Царско село

Левски записа рутинна победа над гостуващия Царско село с 2:0 в мач от 17-ия кръг наefbet Лига. "Сините" си свършиха работата още преди почивката, когато паднаха и двата гола. Резултата откри Найджъл Робърта в 27-ата минута. Станислав Иванов преодоля бившия капитан на Левски - Веселин Минев и стреля по земя, но Пласид изби. Кавдански опита да изчисти с шпагат, но изрита топката в краката на Робърта и тя се озова в мрежата на Царско село - 1:0.

В 39-ата Станислав Иванов удвои, а асистенцията бе на Алар. След почивката темпото на игра спадна още повече и положенията за гол бяха прекалено малко, като при едно от тях Янис Каргас за малко да си вкара автогол. Така Левски се поздрави с трите точки и се върна на победния път. Нещо повече - "сините" се възползваха от грешката на Локомотив Пловдив и се завърна на 2-то място с актив от 38 точки. Лидер е Лудогорец с 45 пункта.