Генчев: Локо Пловдив се доближава до ЦСКА Москва

Наставникът на Лудогорец Станислав Генчев даде мнението си след успеха с 2:1 над Локомотив Пловдив в дербито наefbet Лига. Специалистът остана доволен от това, което показаха "орлите" през второто полувреме.

"Труден двубой за нашия отбор, през първото полувреме изпитвахме доста затрудения, можеше да не се приберем с аванс, а напротив. След почивката поехма изцяло контрола върху мача, създадохме доста положения. Допускахме елементарни грешки, губехме топката в нашата половина, трябваше да избягваме вкарването на топката в средата на терена, където Локомотив насисташе терена. Паузата ни се отрази добре, вижда се настроението в играта на футболистите. Те намериха сили да обърнат резултата, създадоха положения, това говори за манталитет на шампиони. Локомотив играе атакуващо, имат доста класни футболисти в атака, днес зрителите спечелиха. Всяка една победа е важна, особено срещу отбор като Локомотив. Те нямаха загуба от загуба. Доближават се като система и характеристики до ЦСКА Москва. Нашата цел е да спечелим шампионската титла, първенството е още в средата, надявам се до края на шамоионата да спечелим всичките си мачове. Лесно няма, лесно е вкъщи пред телевизора, това са шампионски победи, които са сладки и дават насока за работа", каза Генчев в ефира на Диема.