Ботев Пловдив си повдигна самочувствието с победа срещу закъсалия Дунав

Ботев Пловдив се наложи с 2:1 над Дунав в среща от 15-ия кръг на Първа лига. Двубоят се игра на Градския стадион в Русе, а ботевистите вкараха двата си гола чрез Фернандо Виана и асистенции на Александър Тонев.

В 3-ата минута Свилен Щерев засече с глава центриране отдясно, но топката мина покрай вратата. В ответната атака Джонатан Перейра отправи неточен удар от границата на наказателното поле. В 9-ата минута Свилен Щерев засече красиво с ножичен удар центриране отдясно, но топката мина далеч от вратата на "канарчетата“. В 13-ата минута "жълто-черните“ откриха резултата, след като Александър Тонев центрира отляво, Макенджиев се размина с кълбото и Фернандо Виана на празна врата прати топката в мрежата за 1:0.

В 15-ата минута домакините бяха близо до изравняване на резултата, но опасен удар на Стефан Христов мина на сантиметри от страничната греда на Янко Георгиев. В 17-ата минута Янко Георгиев спаси изстрел на Свилен Щерев. В 21-ата минута Станислав Шопов опита да намери Александър Тонев в наказателното поле, но защитник изби пред атакуващия футболист, който бе на метър пред голлинията. Минута по-късно Джонатан Перейра отправи изстрел от средна дистанция, а топката мина в непосредствена близост до страничната греда.

Последваха минути без сериозни голови положения и пред двете врати. Последната интересна ситуация за първата част бе в 39-ата минута, когато Стефан Христов отправи неточен удар към вратата на Ботев. Второто полувреме стартира по великолепен начин за "канарчетата“. В 48-ата минута Александър Тонев проби отлично по десния фланг и центрира към Фернандо Виана, който от движение матира Макенджиев за 2:0.

В 52-ата минута Янко Георгиев се отчете с прекрасно спасяване, отразявайки силен удар от далечна дистанция на Свилен Щерев. В 57-ата минута първи минути след лечение на контузия записа Антонио Вутов. В 60-ата минута Ахмед Ахмедов засече с глава центриране отляво, но топката мина над напречната греда. Две минути по-късно Александър Тонев пусна към Антонио Вутов, който от чиста позиция не успя да отправи добър удар.

В 73-ата минута Димов стреля неточно от границата на наказателното поле. В 82-ата минута домакините удариха напречната греда след удар от близка дистанция на Свилен Щерев. Две минути по-късно Валентин Железов поряза сериозно "канарчетата“. Джонатан Перейра фаулира Кавалканте пред наказателното поле, но Железов отсъди дузпа за Дунав, а освен това показа и червен картон за Джонатан Перейра. Зад топката застана Ахмед Ахмедов, който реализира от бялата точка.

В във втората минута на добавеното време домакините центрираха към наказателното поле, а Ахмед Ахмедов с глава стреля покрай гредата.