Лудогорец с обръщалка срещу Берое

Лудогорец се наложи над гостуващия Берое с 3:1 в първи мач от 15-ия кръг наefbet Лига. Тимът от Стара Загора поведе с гол в 6-ата минута. Конте бе изведен отлично зад гърба на отбраната, финтира Илиев и прати топката в мрежата - 0:1.

В 22-ата минута, след изпълнение на корнер, Лукоки застъпи за Вандерсон, а той изравни резултата с диагонален удар от малък ъгъл. В 52-ата минута Кешеру засече с глава центриране от дясно. Топката се чукна в гредата и влезе в мрежата на Перниш - 2:1. Десет минути преди края Швиерчок получи в наказаелното поле и се разписа за крайното 3:1.

Така Лудогорец остава лидер и вече има 39 точки в актива си. Левски и Локо Пловдив си делят втората позиция и са с по 32 пункта, но и все още не са играли мачовете си от този кръг.