Левски вкара само два на Дунав, спорен автогол беляза мача

Левски се наложи над Дунав Русе с 2:0 в среща от 14-ия кръг на efbet Лига. В 15-ата минута Благой Макенджиев си отбеляза автогол с глава. Попадението обаче трябваше да бъде отменено, тъй като Дени Алар, който скочи с вратаря, беше в засада при центрирането, а освен това бе извършено нарушение срещу бившия национален вратар. Реферът обаче не зачете протестите на гостите и така Левски поведе по скандален начин.

Три минути по-рано Ейлофсон нацели дясната греда на "драконите" с глава след центриране на Алар от корнер. Холмар Ейолфсон удвои с глава в 22-ата минута, когато засече центриране от корнер на капитана Миланов. В 26-ата минута Мазурек удари горната греда. След почивката "сините" видимо намалиха темпото и до нов гол не се стигна, макар да нацелиха още на два пъти греда.