Лудогорец удари Левски и дръпна на върха в класирането (видео)

Лудогорец се наложи над Левски с 2:0 в дербито от 12-ия кръг на родния шампионат. Двубоят реално противопостави първия срещу втория в класирането, като след успеха разградчани дръпнаха с 4 точки пред преследвачите си. Шампионите имат 30 пункта, а "сините" остават с 26, колкото има вече и Локомотив Пловдив.

В 14-ата минута Пламен Илиев се отчете с доста добро спасяване, след като парира изстрел на Живко Миланов от фаул, който отиваше в горния десен ъгъл на домакините. В 16-ата минута Чибота даде аванс на шампионите. Той се разписа със странична ножица от 6-7 метра пред Миятович.

Двубоят бе прекъснат за няколко минути заради мощни димки, запалени от феновете на столичани. В началото на втората част привържениците на "сините" направиха хореография с пиротехника, а една от димките бе хвърлена към терена. Видимостта на стадиона be сериозно затруднена, което наложи реферът Георги Кабаков да спре мача, докато димът се разсее.

Десет минути преди края Калудиу Кешеру увеличи преднината на своя тим. Румънецът се разписа след пас на Джордан Икоко отдясно и по този начин отказа гостите дори за точката.