Пловдивският Локомотив мина на пета през старата столица

Локомотив Пловдив за пореден път доказа, че се намира в отлична форма през този шампионат. "Смърфовете" записаха четвърти пореден успех вefbet Лига, след като се наложи с убедителното 5:0 над Етър във Велико Търново.

Начало на головата фиеста даде Ален Ожболт (4), който изведе пловдивчани напред в резултата, а Димитър Илиев (38) удвои. Отново капитанът на Локо бе точен в добавеното време на първата част, разписвайки се от дузпа. Стивън Езе (71) също записа името си сред голмайсторите. Нигериецът вкара и втори гол в мача, след като бе точен и в 88-ата минута след неубедителна намеса на вратаря на Етър и националния отбор Христо Иванов

Така Локо продължава да заема място в топ 3 и дори може да помисли да атакува втората позиция в класирането, след като има равен брой точки за Левски, които обаче още не са изиграли двубоя си от този кръг.