Берое, Локо Пловдив, Арда и Септември продължават напред за Купата

Берое победи и отстрани Поморие с 2:0 в Несебър в двубой от 1 кръг на турнира за Купата на България. Берое спечели напълно заслужено срещата и закономерно продължава напред в турнира. "Зелените“ откриха резултата в 26-та минута чрез Иван Минчев, който изпълни перфектен пряк свободен удар от границата на пеналта и даде аванс за своя тим – 0:1

Бриджидо удвои аванса за своя тим в 65-та минута. Той проби по левия фланг, навлезе в пеналта и прати топката в мрежата с хубав диагонален удар – 0:2.

В друг мач, игран по същото време - Балкан Ботевград загуби от Локомотив Пловдив с 0:3. Алмейда (27) даде аванс на "смърфовете", а малко преди почивката Ожболт (37) сложи точка на спора. След час игра и Митко Илиев се разписа, за да фиксира крайния резултат.