Ботев Враца помрачи празника на Добруджа, Славия също продължава напред за Купата

Добруджа загуби от Ботев Враца с 0:4 на стадиона в Добрич в 1/16-финална среща от турнира за Купата на страната. Тимът от Враца развали празника на домакините, които днес честват 79 години от връщането на Южна Добруджа в пределите на България

Добруджа издържа едно полувреме, но след почивката тимът от Първа лига стигна до успеха. Будинов откри в 47-ата минута, а пет по-късно отново той бе точен за 0:2. Генов (59) и Атанасов (73) добавиха по още един гол за крайния успех на Ботев, който се класира за следващата фаза.

Друг отбор от елита - Славия също постигна успех при визитата си на Загорец. Два бързи гола на Чунчуков (10, 16) дадоха аванс на столичани. След почивката се разписаха Узунов и Кръстев, за да фиксират крайния резултат.