Левски изпотроши Славия

Левски се наложи с 2:0 над Славия най-старото столично дерби, което се игра на стадиона в "Овча Купел".

Срещата ще се запомни може би повече с хулиганската проява от страна на феновете на "сините". Полицията, охраняваща двубоя, бе влязла в сектора, в който беше настанена част от "синята" агитка. Това стана, след като привържениците на Левски изпотрошиха голям брой седалки в сектор "В". Както е известно от "белите" предоставиха два сектора за ултрасите на гостуващия отбор, като причината за това - вражда между две от фракциите на Левски.

Иначе на терена "сините" бяха по-активни, но стигнаха до успеха с късни попадения. В 76-ата минута резервата Филипе Нашименто откри резултата. Мартин Райнов подаде от дълбочина към Станислав Иванов, той не успя да овладее по най-добрия начин, но топката стигна до Нашименто, който я копна и преодоля Петков.

В 81-ата минута Станислав Иванов покачи на 2:0 и на практика сложи точка на спора. Така "сините" дори временно се изкачиха на първо място в класирането с 23 точки, но лидерът Лудогорец все още не е изиграл мача си от този кръг.