Дунав си спечели точка срещу ЦСКА

Дунав и ЦСКА завършиха наравно - 1:1 в среща от кръга родния шампионат. Любопитно е да се отбележи, че русенци отбелязаха гол при единствения си удар към вратата на съперника. От своя страна "армейците" отправиха над 20 изстрела, но само един се преъвърна в гол.

През първата част столичани бяха по-активни, но удари на Евандро, Тиаго и Соу не сполучиха. Доста спорен момент имаше в средата на първата част, когато нападател на "червените" бе задържан в наказателното поле, но реферът реши да не отсъжда дузпа.

Така се стигна до 41-ата минута, когато Дунав вкара при първия си удар във вратата. Тиаго върна лошо топката към  Раул Албентоса, а Стефан Христов отне кълбото и с премерен удар покрай вратаря Черниаускас шокира "червените". През втората част се стигна до още куп пропуски пред вратата на Дунав. 20 минути преди края Евандро все пак успя да се разпише с хубав удар, а асистенцията бе на Малинов. До края на мача се игра пред вратата на домакините, но нов гол така и не падна.