Берое удари Ботев Пловдив в Дербито на Тракия

Берое се наложи с 2:0 при домакинството си на Ботев Пловдив в среща от 6-ия кръг на родния шампионат. Това бе и най-малкото, с което "канарчетата" си тръгват от Стара Загора, тъй като "зелено-белите" изпуснаха още няколко добри положения, а и на два пъти нацелиха греда.

В 11-ата минута Василев намери отлично Педро пред накзателното поле. Португалецът пое и стреля, но топката срещна напречната греда. След почивката бе далеч по-интересно. В 52-ата минута реферът отсъди дузпа за Берое и червен картон за Ничев, който събори Минчев в пеналта. От бялата точка Мартин Камбуров бе безпощаден - 1:0.

В 79-ата минута Минчев центрира от корнер, а Бандаловски засече с глава, но топката срещна страничния стълб. Две минути по-късно Берое вече водеше с 2:0. Минчев центрира от пряк свободен удар, топката премина през куп от играчи и влезе в мрежата на Ботев за втори път в мача. До края на мача нов гол не падна и така Берое се поздрави с трите точки.