Бела и Бето изненадаха Черно Море

А. Франгов

Беласица (Петрич) победи с 2:0 Черно Море като домакин в мач от 10-я кръг на А ПФГ игран в Сандански. Домакините доминираха през целия мач и заслужиха първата си победа за сезона.

Още в 8-та минта Трифонов пропусна добро положение пред вратата на Каранфил Илчев. В 27-та минута Дяков извърши нарушение срещу Бето, и съдията посочи бялата точка. Браилецът Бето не пропусна от 11 метра и така Бела поведе в резултата. В 40-та минута след добра контраатака на „комитите" Бето отбеляза втория си гол в мача. Бижев се озова сам срещу Илчев и подаде на Бето, който за порден път не сгреши. До края на срещата домакините се затвориха в собствената си половина и разчитаха главно на контраатаки. Бижев на два пъти пропусна да направи резултата класически, докато за „моряците" изгодни положения пропуснаха Йордан Юрукув и Алексансър Александров - Кривия.