Късни голове спасиха Левски от нова издънка - сините с три точки след мача си с Царско село

Левски стигна до късна и трудна победа с 2:0 над Царско село в среща от 4-ия кръг наefbet Лига. На стадион "Васил Левски" двата тима играха за първи път в историята за мач от елита.

"Сините" бяха по-дейни през първата част, като стигнаха до две чисти положения. При първото Алар пропусна сам срещу Чворович, стреляйки извън вратата. Страхотен пропуск направи и Станислав Иванов в 31-ата минута. Горанов проби и намери младока, който майсторски финтира Кавдански, но от няколко метра стреля в аут.

След почивката Паулиньо пробва рефлексите на Чворович, но стражът спаси. Малко след това Антонио Георгиев пропусна от добро положение. 15 минути преди края Живко Миланов центрира много добре отдясно към Станислав Иванов, който стреля от въздуха, но в аут. Малко след това се стигна до прекрасна възможност за "царете". Родни Антуи получи в наказателното поле, финтира Каргас и стреля, но право в ръцете на Миятович.

Така се стигна до добавеното време на срещата, когато Левски стигна до цели два гола. В първата минута на продължението Найджъл Робърта бележи скъпоценното попадение за "сините" след неразбирателство в отбрана за Царско село. При следващата атака Станислав Иванов бележи втори гол за гостите след нова кошмарна грешка в защитата на домакините и така Левски този път зарадва феновете си.