Локо Пловдив е първият отбор, който открадна точки от Лудогорец

Локомотив Пловдив и Лудогорец завършиха наравно - 1:1 като гост в мач от IV кръг наefbet Лига. През първото полувреме Дан Битон пропусна дузпа.

Мачът на "Лаута" стартира стихийно между двата тима, а пръв шанс да удари имаше Локомотив. В седмата минута "смърфовете" създадоха добро нападение по земя, а топката бе центрирана отдясно за Анте Аралица, но ударът му с глава бе спасен. В 9-ата минута разградчани получиха дузпа. Тогава Сисиньо се вклини отдясно в наказателното поле на домакините, а Томашевич спъна бразилеца. Зад топката застана Дан Битон, който стреля добре, но Илко Пиргов показа още по-добър рефлекс и спаси наказателния удар. В 23-ата минута Локомотив можеше да поведе в резултата, но ударът на Анте Аралица от вратарското наказателно поле бе много точен. Три по-късно Един Бахтич стреля по диагонала, но Илиев спаси. В 34-ата минута опасно центриране отляво на Антон Недялков бе посрещнато от Стивън Езе. Нигерийският централен бранител засече топката към своята врата, но Илко Пиргов с кански мъки спря пътя на топката.

В 60-тата минута пък Локомотив излезе напред в резултата. Тогава Ален Ожболт овладя топката отдясно и пусна за Карагарен. Той, от своя страна, овладя и отправи мощен удар, а топката се намести под напречната греда на Пламен Илиев – 1:0. Само 4 минути по-късно Лудогорец изравни. Дан Битон пое топката от своята половина и проби през средата, за да подаде вляво към Вандерсон. Той отправи силен удар по земя, който бе неспасяем за направилия иначе много силен мач Илко Пиргов. В 78-ата минута Григоре сложи главата си в изключително важен момент, за да предотврати засичане във вратата на Илиев на топката от Ален Ожболт.

Въпреки равенството при визитата си в Пловдив, Лудогорец ще запазва лидерската си позиция и е с актив от десет точки след четири изиграни мача.