Изненада на старта на efbet Лига - Етър си тръгна с точка от Армията

ЦСКА стъпи накриво на старта наefbet Лига (както вече се казва "А" група). В мача от първия кръг на шампионата “червените" не успяха да победят Етър като домакин и срещата завърши наравно 2:2.

На два пъти играчите на Добромир Митов излизаха напред в резултата, но Даниел Младенов също така на два пъти възстановяваше равенството.

Още в 4-ата минута "армейците" откриха резултата чрез Али Соу, който се разписа от дузпа, отсъдена за нарушение на Дюлгеров срещу Петър Занев. До края на първата част обаче двата тима не предложиха нищо интересно, като единственото, което ще се запомни бе отмененото попадение на Соу, малко преди почивката.

През втората част Етър стигна до равенство. След близо час игра Младенов наказа груба грешка на Тиаго и вкара за 1:1. Малко след това Чорбаджийски нацели греда. В 73-ата минута домакините се върнаха отново напред в резултата. Току-що влезлият на терена младок Митко Митков стреля от сериозна дистанция и хвана неподготвен Иванов - 2:1.

Само пет минути по-късно обаче Етър отново изравни. Иван Стоянов намери отлично с далечен пас Младенов, който бе изпреварил персоналния си пазач и с глава направи 2:2. В 86-ата минута Рубен Пинто падна в наказателното поле на Етър, като поиска дузпа. Съдията обаче реши, че съприкосновението между него и Йордан Апостолов не е било достатъчно сериозно и отсъди симулация на португалеца.