Миньор и Пирин не си вкараха гол

А. Франгов

В мач от 10-я кръг на родната „А" Група Миньор (Перник) и Пирин (Благоевград) си поделиха точките и завършиха 0:0 на ст."Осогово" в Кюстендил. Около 600 зрители гледаха тежък двубой и изнервен двубой, но и двата отбора изпуснаха няколко изгодни положения.

Още в 5-та минута гол на Миньор бе отменен за пасивна засада. Николай Станков стреля от границата на наказателното поле, но според реферът Радослав Станев Боби Диков е бил в пасивна засада и е влиял на ситуцаията. Последваха няколко положения пред двете врати, като най-опасното бе в 28-та минута. Диков свали топката на Велмир, който отблизо нацели напречната греда на Пирин. Малко преди края на първата част Хазуров излезна в изгодна позиция но стреля неточно.

Така на почивката двата отбора се оттеглиха при резултат 0:0, като Херман Пиетробон на два пъти пропусна добри положеня за „орлетата" от Пирин и така резултата се запази до края на мача. В 66-та минута Николай Дюлгеров остави Миньор с човек по-малко, след като получи втори жълт и съответно червен картон за нарушение в центъра на терена.

МИНЬОР (ПЕРНИК) - ПИРИН БЛ - 0:0
МИНЬОР: Иванов, Василев, Делиминков, Ашимов, Валмир (59 - Мутафов), Трифонов, Дюлгеров, Петров (61 - Миранда), Станков (46 - Господинов), Дичев, К. Хазуров;
Старши-треньор: Димитър Алексиев

ПИРИН БЛ: Чавдаров, Попев, Дафков, Ризов, Коемджиев, Георгиев, Паланков, Коцев (63 - Д. Пеев), Мартинес, Б. Хазуров, Младенов (57 - Пиетробон);
Старши-треньор: Петър Михтарски

ЖЪЛТИ КАРТОНИ: Дюлгеров, Станков (М); Дафков, Паланков, Попев (П);
ВТОРИ ЖЪЛТ КАРТОН: Дюлгеров (М)
СЪДИЯ: Радослав Станев