Класика за ЦСКА в първата контрола

ЦСКА победи Локомотив Горна Оряховица с 3:0 в първата лятна контрола, която се игра в Тетевен. Първото полувреме премина без опасни ситуации пред двете врати. В 25-та минута бразилският вратар Густаво Бусато замени Витаутас Черниаускас. На старта на второто полувреме в игра се появиха Иван Митрев, Пламен Гълъбов, Жеферсон, Денис Давидов, Тиаго Родригес, Стефан Дурич и Али Соу, а почивка получиха Занев, Чорбаджийски, Митков, Атанасов, Фабрини, Евандро и Уот. Дебют записа и Илия Шаламанов в 55-та минута.

Армейците поведоха в 56-та минута, когато Жеферсон центрира от фаул, а Али Соу с глава се разписа за 1:0. Жеферсон, Соу, Дурич и Тиаго пропуснаха да удвоят аванса нa "червените", преди това да стори Бикел в 79-та минута, след като получи пас от Денис Давидов. В 84-та Бикел центрира отдясно, а играч на Локомотив засече топката и си вкара автогол за 3:0.

На "армейците" им предстои ден почивка, а в четвъртък сутрин ЦСКА заминава на 2-седмичен подготвителен лагер в Австрия.

Състав на ЦСКА: 30. Витаутас Черниаускас, 2. Стойчо Атанасов, 4. Божидар Чорбаджийски (к), 11. Петър Занев, 25.  Нуно Томаш, 26. Валентин Антов, 16. Жанио Бикел, 21. Диего Фабрини, 10. Евандро, 23. Митко Митков, 9. Тони Уот

Резерви: 12. Густаво Бусато, 1. Илия Шаламанов, 3. Жеферсон Телес, 5. Николай Бодуров, 28. Пламен Гълъбов, 6. Рубен Пинто, 7. Денис Давидов, 8. Едвин Джеси, 14. Греъм Кери, 17. Енрике Рафаел, 24. Стефан Дурич, 18. Мартин Смоленски, 20. Тиаго Родригес, 27. Иван Митрев, 22. Али Соу

Треньор: Добромир Митов

Състав на Локомотив ГО: 31. Ивайло Василев, 22. Емиин Ахмед, 23. Ивайло Тодоров (к), 5. Михаил Минков, 21. Атанас Фиданин, 10. Мартин Данов, 11. Сава Савов, 20. Жан Пехливанов, 4. Калоян Стефанов, 19. Димитър Юруков, 16. Иван Михайлов

Резерви: 77. Мартин Сандов, 8. Стиван Славков, 33. Зехнур Чаушев, 17. Атанас Пашалиев, 27. Виктор Василев, 9. Кристиян Райчев, 18. Петър Чалъков, 24. Йоан Николов, 6. Ростислав Дончев, 7. Иван Гюров

Треньор: Красимир Мечев