Локо Пловдив със загуба от Академия Пандев в контрола

Локомотив Пловдив допусна загуба в първата си контрола от подготвителния лагер. "Черно-белите“ отстъпиха с 0:1 на Академия Пандев на стадиона в благоевградското село Рилци.

В 4-та минута удар на Един Бахтич мина над вратата. Македонският тим успя да поведе в следващата атака, когато след комбинация по лявото крило Люпче Дориев се разписа за 0:1. В 18-та минута Бирсент Карагарен можеше да изравни, но топката се удари в гредата. Десет минути по-късно Елитон стреля встрани от целта. Последваха нови изстрели на Анте Аралица и Бирсент Карагарен, но резултатът остана непроменен.

През втората част Локомотив контролираше изцяло нещата по терена. В 52-та минута Димитър Илиев изведе на чиста позиция Анте Аралица, той се забави да стреля и не успя да вкара. В средата на второто полувреме удар на капитанът на Локомотив мина покрай гредата. Десет минути преди края Анте Аралица засече центриране от корнер, а топката мина над вратата.

Самият Горан Пандев също присъстваше на двубоя, а след него се снима с български фенове.

Съставът на Локомотив: Мартин Луков, Йосип Томашевич, Стивън Езе, Лукас Масоеро, Николай Николаев, Петър Витанов, Елитон Жуниор, Момчил Цветанов, Един Бахтич, Ален Ожболт, Бирсент Карагарен (Илко Пиргов, Дейвид Малембана, Георги Радев, Милош Петрович, Уирис Густаво, Димитър Илиев, Октай Юсеин, Бернард Бубуа, Ловре Чиляк, Анте Аралица)