Девет канарчета се измъкнаха от ада на Армията - предстои пловдивски финал за Купата (видео)

Ботев Пловдив се класира на финал за Купата на страната. "Канарчетата" завършиха наравно 3:3 като гости на ЦСКА пред почти пълния стадион "Българска армия". Така с успеха от първия мач с 3:2 - пловдивчани се класират на финала, където ще играят срещу съгражданите си от Локомотив.

Тази вечер двубоят на "Армията" бе много интересен. "Канарчетата" поведоха с 2:0 след попадения на Тодор Неделев (22) и Лъчезар Балтанов (27). След почивката ЦСКА обаче осъществи пълен обрат след точни удари на Али Соу (49, 85 д.) и Евандро (74). Така двубоят отиваше към продължения, но в самия край Кристиян Димитров вкара за 3:3 и зарадва гостуващите фенове, които пък бяха препълнили клетката за гости.

Трябва да се отбележи, че Ботев довърши мача двама души по-малко. Съдията изгони Филип Филипов още в 53-ата минута. Към края и Антонио Вутов бе изгонен. Въпреки това Ботев ще играе на финала в турнира.