Локо Пловдив направи важна крачка към финала за Купата

Локомотив Пловдив записа разгром в първия полуфинал от турнира за Купата на България. "Черно-белите“ победиха с 4:0 Септември и си осигуриха комфортна преднина преди реванша следващата седмица в София.

Тон за победата даде капитанът Димитър Илиев. Той бе спънат в наказателното поле на столичани и съдията Станислав Тодоров отсъди дузпа. Илиев хладнокръвно реализира и изведе Локомотив напред в резултата. Само пет минути по-късно Стивън Езе покачи на 2:0. Той бе оставен непокрит в наказателното поле и с глава засече топката във вратата на Септември. В 28-та минута Момчил Цветанов направи преднината на "смърфовете“ класическа след точен изстрел от близка дистанция. Крайното 4:0 оформи Игор Банович с мощен шут по земя в 87-та минута.

Реваншът със Септември е следващата седмица във вторник (23.04) от 19:00 на националния стадион "Васил Левски“. Финалът в турнира е на 15 май.