Левски взе трите точки във Варна (видео)

Т. Михайлов

Левски победи с 3:2 Черно море при гостуването си на “Тича” във Варна и оглави класирането след седмия кръг в А група. Двубоят бе интересен като още в първата минута домакините уцелиха греда чрез Божилов. В 21-ата обаче Даниел Младенов откри за “сините” с диагонален удар под гредата след пас на Тасевски. В 30-ата Милиев удвои с глава след центриране от фаул на Жоазиньо.

Втората част бе изключително напрегната като в 49-ата минута Божилов намали. От тук насетне “моряците” започнаха да играят доста грубо, но реферът Николай Йорданов спести няколко жълти картона. В 62-ата минута Илко Пиргов събори Тасевски в пеналта и съдията даде дузпа реализирана от Гара Дембеле. Домакините протестираха бурно, но отново не последваха картони. В края Левски бе подложен на сътрахотен натиск, но пусна само един гол. В 83-ата минута се разписа Георги Илиев.

Снимка: Гонг.бг