Етър завърши редовния сезон с победа срещу Славия

Етър завърши победно редовния сезон, като би с 1:0 Славия в първия мач на "белите" на електрическо осветление на техния стадион в столичния квартал "Овча Купел". Това бе четвъртата победа от 4 мача в последните два сезона от първенството на етърци срещу Славия, като в предишните те си вкараха три автогола, а днес загубиха след груба грешка на своя вратар Стергиакис. Единственото попадение вкара Даниел Младенов в 34-ата минута – негов девети гол за сезона.

Двата отбора си размениха по едно полувреме. Първата част бе за "виолетовите", които имаха сериозен превес във владеенето на топката. В 9-ата минута Шокаларов отправи далечен удар, но Христо Иванов улови. В 11-ата минута пък Никола Колев шутира опасно до гредата. Още в следващата атака "Етър" можеше да поведе, след като Батрович центрира отдясно и Велковски едва не си вкара автогол.

Славия залагаше на еднообразни центрирания, при едно от които Христо Иванов в 25-ата минута изпревари Чунчуков.

Победният гол падна в 34-ата минута след красива атака – Мане намери надясно Батрович, той центрира пред вратата, където Стергиакис изби лошо топката и Даниел Младенов майсторски от воле я прати в мрежата за 0:1. Нова грешка на вратаря едва не доведе до гол за етърци. В 43-ата минута обаче Христо Иванов чудесно спаси опасен удар на Велковски от фаул.

През втората част "виолетовите" приеха в половината си и оставиха инициативата на домакините, като отбраната им не допускаше изненади.

Етър завършва редовния сезон с 40 точки, само на 2 т. от Черно море и Берое, но остава извън шестицата, като води с 5 точки на следващия го Локомотив Пловдив. Славия е 9-ти с 33 точки.