Пловдивският Локомотив мина през трети коловоз в Бистрица

Локомотив Пловдив разгроми с класическото 3:0 като гост Витоша Бистрица в мач от 26-ия кръг на Първа лига. Това бе и трета поредна победа за "смърфовете" в първенството. Първата част бе равностойна, но след почивката пловдивчани взеха своето.

Един Бахтич откри резултата в 66-ата минута, а Димитър Илиев (83) удвои. В заключителните секунди на срещата и Ален Ожболт успя да запише името си сред голмайсторите, фиксирайки крайния резултат. Иначе трябва да се отбележи, че бистричани останаха с човек по-малко още в 32-ата минута, когато Милчев получи директен червен картон. При резултат 1:0, в 80-ата минута, домакините имаха отличен шанс да изравнят, но шут на Четин Садула срещна гредата.

Така двата тима ще изиграят още по два мача, като това ще стане в стартиращите скоро плейофи.