Две дузпи и червен картон спасиха Левски срещу аутсайдера в Първа лига

Верея изигра добър мач и бе близо до това да вземе нещо от Левски, но в крайна сметка "сините" се наложиха с 4:3 в мач от последния 26-и кръг на редовния сезон в Първа лига. Давиде Мариани беше точен от дузпа в 27-ата минута, а нарушението дойде от Рюстемов, който фаулира Буш.

Нуно Рейш си отбеляза доста нелеп автогол в 29-ата минута, опитвайки се да изчисти едно центриране, но вместо това не остави шансове на Ники Михайлов. Сержиу Буш върна преднината на гостите в 33-ата минута, а Станислав Костов се разписа в 38-ата минута. Орелиен Лола с красив гол намали преднината на гостите в 55-ата минута.

Валери Божинов се завърна с гол от дузпа в 70-ата минута, отсъдена за игра с ръка на Гвазава в наказателното поле, като последният освен това бе изгонен от рефера. Младият Станчев пък вкара нов гол за Верея, но това стана в края на мача.

Иначе трябва да се отбележи, че дебют за Левски направиха новите попълнения Сейдахмет и Унтонджи.