Ботев и Ботев - 1:1

Отборите на Ботев Пловдив и Ботев Враца завършиха наравно - 1:1 в срещата от кръга на Първа лига. След по-малко от 20 минути игра Мартин Кавдански се извиси над всички и с глава откри резултата, след центриране от фаул. Малко след това домакините възстановиха равенството. Васил Шопов проби през центъра на терена, подаде вдясно към Тодор Неделев, който му върна и Шопов с техничен удар с десен външен фалц се разписа във вратата на Красимир Костов.

Гостите играха повече от половин час с човек по-малко, след като в 55-ата минута за втори жълт картон бе изгонен Мариян Иванов. Секунди по-късно пък вратарят на врачани Красимир Костов отрази по страхотен начин удара на Тодор Неделев от бялата точка. Стражът на Ботев Враца още на няколко пъти се намеси отлично и не допусна нов гол, с което спаси точката за тима си.