Левски би Тигрите и записа първа победа за 2019-та (видео)

Левски записа първа победа за 2019 година. "Сините" надвиха с 2:0 Витоша Бистрица в среща от 22-ия кръг на Първа лига. Това бе и първи успех за новия треньор на тима Георги Дерменджиев, който до този момент нямаше победа дори в контрола.

На терена бе скучно до 22-ата минута, когато падна първия гол. Юлиян Попев сбърка фатално, като Давиде Мариани пресече подаването му и тръгна в атака, след което майсторски изведе Паулиньо, за когото не бе проблем да се разпише. Малко преди почивката Станислав Костов (42) вкара поредния си гол за Левски през този сезон, а това се оказа и последен за този мач.

Лошата новина за "сините" е контузията на Валери Божинов в последната минута на мача, когато обърна лошо глезена, като напусна принудително терена. Нападателят демонстрира притеснение, че травмата не е лека, но това ще стане ясно след направените му прегледи.