Локо Пловдив с нова победа в контролите

Локомотив Пловдив записа нова победа в контролните си срещи. "Черно-белите" се наложиха над сръбския Спартак Суботица с класическото 3:0. Автори на попаденията станаха Димитър Илиев, Парвизджон Умарбаев и Един Бахтич.

В 16-та минута опасен удар на играч на Спартак мина на сантиметри от страничната греда на Мартин Луков. В 28-та минута неточен изстрел на Момчил Цветанов мина над вратата на сръбския тим. В 32-та минута се откри нова възможност пред Спартак - топката мина встрани от вратата на Локомотив. В 34-та минута Димитър Илиев бе задържан в наказателното поле след техничен пас на Анте Аралица. Съдията отсъди дузпа, която бе реализирана от капитанът на "смърфовете" за 1:0.

В 83-та минута Локомотив удвои своята преднина. Парвизджон Умарбаев изненада вратаря на противника с 30 метров прехвърлящ изстрел, който се озова в мрежата на сръбския отбор за 2:0.  В 85-та минута резултатът стана класически, благодарение на Един Бахтич. Спартак отговори с греда три минути преди края на срещата.

Последната проверка на Локомотив в Турция е планирана на 9 февруари. Съперник на "смърфовете" ще бъде словашкия Сеница.

Съставът на Локомотив: Мартин Луков, Милош Петрович, Димитър Везалов, Стивън Езе, Йосип Томашевич, Янко Ангелов, Игор Банович, Димитър Илиев, Момчил Цветанов, Вилим Посинкович, Анте Аралица (Бирсент Карагарен, Ален Ожболт, Никола Марич, Един Бахтич, Абделхаким Буна, Парвизджон Умарбаев, Мустафа Абдулахи, Уирис Густаво)