Берое с равенство в контрола

Берое завърши с равенство 1:1 срещу Мезьокьовешд-Жори във втората си контрола от подготвителния лагер в Белек, Турция. Момчетата на Александър Томаш определено бяха по-добрия отбор на терена през всичките 90 минути, но не успяха да материализират предимството си.

Гол на Алфредо бе отменен заради спорна засада, а Иван Бандаловски нацели напречната греда. Иначе Александър Василев откри за "зелените“ през първото полувреме, а Стефан Дражич изравни след почивката. В 84-та минута след поредната добра атака в зелено Леони стреля от границата на наказателното поле, но топката мина на сантиметри от целта. В последните минути Берое имаше две статични положения. Първо Бриджидо центрира, а Камбуров засече с глава, а след това голмайсторът на тима стреля от пряк свободен удар, но Домбо улови.

Димитър Бербатов, който е на лагер с Берое не попадна в групата на българите и не се появи в игра.