Етър удари и измести Ботев Враца в класирането (видео)

Етър постигна изключително важен успех в битката за Топ 6. Хората на Красимир Балъков победиха с 2:1 Ботев Враца в среща от 18-ия кръг на Първа професионална лига. Първото попадение на стадион "Ивайло" реализира Даниел Младенов още в 7-ата минута. В края на първата част Венцислав Василев удвои аванса на "болярите".

Интрига обаче имаше до края, тъй като Валери Божинов върна едно попадение в 49-ата минута. До края обаче тимът на Сашо Ангелов така и не успя да стигне до втори гол и да си спечели поне точка. В 52-ата минута Венцислав Керчев получи директен червен картон. Младият футболист влезе изключително грубо в краката на Венци Василев, а за главния съдия Драгомир Драганов не остана нищо друго, освен да изгони бранителя.

Така Етър вече е с актив от 27 точки, като изпревари с три пункта врачани в битката за първата шестица.