Ботев Пловдив изнесе лекция на Берое в дербито на Тракия

Ботев Пловдив се наложи над гостуващия Берое с 4:1 в мач от 17 кръг на ППЛ. Домакините отбелязаха два бързи гола в средата на първата част чрез Димитров и Вутов. В 30-ата минута Афонсо получи топката от фаул, проби и центрира в пеналта, където Кристиан Димитров засече с глава и прати кълбото в мрежата за 1:0.

Само две минути по-късно Афонсо бе изведен зад гърба на отбраната и намери Вутов, който прати топката в опразнената пред себе си врата – 2:0. В следващата атака обаче Берое се върна в мача. Бриджидо бе изведен зад гърба на отбраната и стреля, но Кайзер отрази удара му. Португалецът обаче стигна първи до топката и намери Мертин Камбуров, който прати кълбото без проблем в мрежата за 2:1. Това бе попадение номер 214 за голмайстора в елита.

В 56-ата минута Афонсо се възползва от грешка в отбраната на Берое и отбеляза в опразнената врата – 3:1. В 77-ата минута Антонио Вутов реализира след самостоятелна акция, като по този начин фиксира крайния резултат