Етър победи Ботев Пловдив и се настани в първата шестица (видео)

Ботев Пловдив допусна минимална загуба с 0:1 от Етър във Велико Търново в среща от 16-ия кръг на Първа Лига. Двата тима си разделиха по едно полувреме, като домакините бяха по-активни през първата част, докато "жълто-черните“ контролираха случващото се на стадион "Ивайло“ след почивката.

В 31-ата минута Мане центрира от корнер и Боджадж засече с глава, но неточно. В последната минута на първата част Георги Сърмов пусна дълга топка към Иван Стоянов, който се пребори с двама защитници на пловдивчани и подаде надясно към Румен Руменов, който на няколко метра от вратата овладя и прати топката в мрежата за 1:0.

След почивката ботевистите заиграха далеч по-добре и диктуваха случващото се на терена, но така и не стигнаха до гол. С този успех играчите на Красимир Балъков се настаниха удобно в първата шестица. "Болярите" вече имат аванс от три точки пред Черно море и са само на две от петата позиция, която се заема от "канарчетата".