Вихрен и Черно Море с победи; Миньор измъкна точката от Локо (Пд)

А. Франгов

В другите мачове от 9-я кръг на А ПФГ, Вихрен победи с 2:0 Спартак (Варна), Миньор (Перник) стигна до до 2:2 с Локомотив (Пловдив) след като губеше с 2:0, а с два гола на Йордан Юруков Черно Море победи Локо (Мездра).

В Сандански Вихрен тотално надигра гостите от Варна и заслужено взе трите точки. Още в 30-та секунда в първата атака в мача Сантош подаде на Евиертон, и нападателят стреля силно от въздуха за 1:0. 13 минути по-късно Тихамер центрира от корнер, Диян Дончев игра с глава но топката попадна в Еламе, който не сгреши и направи резултата 2:0. Така домакините решиха мача в своя полза още в началото. В 20-та минута Лучини спаси най-чистото положение за гостите, след като отрази пряк-свободен удар и последвалата добавка на Димов. През втората част домакините пропуснаха няколко добри положения пред вратата на Спартак, и играта бе съсредоточена в полето на варненци.

ВИХРЕН - СПАРТАК (Варна) 2:0
1:0 Еривертон (1 мин)
2:0 Еламе (13)

ВИХРЕН: Лучини, В. Георгиев, Еламе, Паес, Фехер, Тихамер, Сантош, Димитров (Аритзив), Карадимитрос, Еривертон (Писани), Рарис. Треньор: Филип Филипов

СПАРТАК (Вн): Николов, Петров, Маринов, Иванов, Моралес, Боев (Санг), Иванович, Димов (Малинди), Аврионов, Сакалиев, Д. Дончев. Треньор: Илко Станчев

ЖЪЛТИ КАРТОНИ: Паес, Фехер, Рарис, Карадимитрос (В), Петров, Боев (С)

Съдия: Николай Йорданов
Стадион: Градски, 500 зрители

Черно Море пък победи със същия резултат гостите от Локомотив Мездра. На ст. "Тича" в морската столица още в 8-та минута "моряците" получиха шанс да изпълнят дузпа за игра с ръка на Марков. Александър Александров - Алекс застана зад топката, но стреля в аут. Домакините натиснаха своя съперник и стигнаха до няколко стойностни положения, но така и не успяваха да открият резултата. В 37-та минута дойде най-спорното положение в мача. Без топка Георги Илиев удари Петаков от Локо Мездра, но съдията не видя инцидента. В 42-та минута Йордан Юруков изпълни перфектно пряк свободен удар от около 35 метра и топката влетя във вратата на Станев. През второто полувреме "железничарите" стигнаха до няколко изгодни положения, но така и не вкараха изравнителен гол. В 56-та минута, реферът Спасов видя удар без топка на Страти Илиев срещу Юруков и изгони с директен червен картон футболиста на Локомотив. В 63-та минута Лазаров центрира и Юруков с атрактивна странична ножица вкара за 2:0.

ЧЕРНО МОРЕ - ЛОКОМОТИВ (Мездра) 2:0
1:0 Юруков (42)
2:0 Юруков (62)

ЧЕРНО МОРЕ: Илчев, Домакинов, Лазаров (73 - Д. Георгиев), Фернандес, Петков, Рикардо, Юруков (87 - Димов), Алекс (83 - Стоянов), Г. Илиев, Периш, Дяков. Треньор: Никола Спасов

ЛОКОМОТИВ (Мз): Станев, Марков, Панов, Христозов, Макенджиев, Стр. Илиев, Симонович (46 - Валериев), Ил. Илиев (76 - Фаусто), Петаков, Силва (66 - Каранейчев), Руи Мигел. Треньор: Георги Тодоров

ЖЪЛТИ КАРТОНИ: Петков, Домакинов (ЧМ); Марков, Панов (Л).
ЧЕРВЕН КАРТОН: Страти Илиев (56) от Локомотив (Мз).

Стадион: "Тича", Варна, 1700 зрители
Съдия: Стефан Спасов

В Кюстендил Миньор (Перник) пък се добра до 2:2 срещу Локомотив (Пловдив). "Смърфовете" поведоха още в 16-та минута с 2:0 след голове на Димитър Илиев и Даксон да Силва от пряк свободен удар. Все пак в 33-та минута Хазуров центрира добре към Дичев, и футболиста на Миньор вкара с глава от около 10 метра за 1:2. Домакините подложиха на натиск Локо преди и след почивката, и в 54-та минута Самет Ашимов вкара много красив гол. Станчев майсторски центрира от въздуха и Ашимов със силен удар от упор изравни резултата - 2:2. До края на мача "чуковете" имаха много възможности да стигнат до пълен обрат, но така и не успяха да отбележат трети гол във вратата на Ставрев.

МИНЬОР (ПК) - ЛОКОМОТИВ (ПД) - 2:2
0:1 - Д. Илиев (10)
0:2 - Даксон (16)
1:2 - Б. Дичев (33)
2:2 - Ашимов (54)

МИНЬОР: Ив. Иванов, Василев, Мутафов, Ашимов, Валмир, Трифонов, Дюлгеров, П. Петров (46 - Миранда), Станков, Дичев, Хазуров;
ЛОКО (ПД): Ставрев, Милиев, Горанов, Делибашич, Даксон (46 - Писаров), Илиев, Кюмурджиев, Тодоров, Мечечиев (к.), Сечков, Милотинович;
ЖЪЛТИ КАРТОНИ: Ашимов, Дюлгеров (М); Даксон (Л)