ЦСКА бие с късмет Ботев, две греди за пловдивчани

А. Франгов

Лидерът във временното класиране в "А" Група ЦСКА не сгреши като гост на Ботев в Пловдив. Срещата бе най-посешаваната този сезон в България, като 13 000 души направиха незабравима атмосфера на ст. "Христо Ботев". Във втората минута, мача бе прекратен за малко, след като тифозите на домакините хвърлиха множество предмети, бомбички и димки на терена.

Домакините играха добре и се противопоставяха на шампионите, които от своя страна не успяваха да създадат много положения пред вратата на Тошев. Все пак три минути преди края на първото полувреме новото попълнение на "армията" Викторс Морозс откри резултата.

Второто полувреме бе копие на първото. Все пак резервата на ЦСКА Влади Златинов успя да удвои резултата в 71-та минута и така реши изхода на мача. Голът бе след добра контраатака на гостите и подаване на Тодор Янчев.

Домакините могат само да съжаляват за загубата защото пропуснаха куп положения пред вратата на Беконо, а и на два пъти гредата спаси "червените", които за пореден път не показват добра или атрактивна игра. Кабу от корнер и Йордан Минев от около 7-8 метра разтресоха напречната греда на ЦСКА през второто полувреме, а през първата част Манчев стреля в аут от около 2-3 метра.

До края на мача гостите се опитваха да бавят времето и не се стигна до интересни ситуации.

Така след мача ЦСКА запазва лидерството си в "А" група с 19 точки, с 4 пред вечния съперник Левски, който е с мач по-малко.

БОТЕВ (ПЛОВДИВ) - ЦСКА 0:2 (0:1)