Дунав удари Спартак Плевен в контрола

Дунав победи с 3:2 Спартак в Плевен в контролна среща. През първата част “драконите" губеха в резултата с 0:1, но през второто полувреме Иван Коконов реализира три гола и донесе успеха на русенци.

Срещата започна с възможност за “драконите" – в 7-та минута Кристиян Върбанов, подаде наляво към Даниел Пехливанов, последва центриране към Александър Александров, чийто удар от точката на дузпата бе блокиран.

Само 2 минути по-късно Преслав Петров извърши нарушение в наказателното поле на “Дунав", зад топката застана Ивайло Раденцов, който откри резултата за домакините – 1:0.

Второто полувреме започна с гол за “драконите" и негов автор бе Иван Коконов само две минути след подновяването на играта.

Четири минути по-късно играчите на Дунав направиха пълен обрат в резултата. Балджийски пусна с пета към Коконов, който не сгреши и вкара втория си гол в мача -1:2. След само 3 минути крилото на “драконите" оформи своя хеттрик. Мухамаду Ндиайе стреля силно, вратарят на плевенчани изби топката, а при добавката Коконов бе безмилостен – 1:3.

В 62-та минута домакините успяха да върнат едно попадение за крайното 2:3.