Варненсият кошмар за Левски няма край - моряците се разправиха със сините и за първенство

Черно море записа нов успех над Левски, но този път за първенство. След като преди броени дни "моряците" изхвърлиха "сините" след изпълнения на дузпи, днес варненци си спечелиха и три точки, записвайки успех с 1:0, а двубоят бе от програмата на 15-ия кръг в Първа лига.

Жоржиньо беше точен в 22-ата минута, но с основна вина за гола бе на Мартин Полачек. Вратарят спаси един удар и опита да намери с ръка съотборник, но топката попадна у Петър Витанов, който центрира и Жоржиньо от 10 метра прати топката в мрежата. След този гол Черно море заигра още по-добре и имаше няколко отлични положения да удвои преднината си.

В 68-ата минута ЖерсонКабрал беше изгонен за втори жълт картон, след като симулира за дузпа. До края до нов гол не се стигна и така победата бе за домакините.

Загубата прати Левски на трето място, като "сините" вече са след ЦСКА, който ще се настани на втора позиция.