Левски разпиля Ботев Пловдив (видео)

Левски записа разгромен успех над гостуващия Ботев Пловдив с 4:1 в среща от кръга на Първа лига. "Сините" бяха по-активни и заслужено зарадваха феновете на своя стадион "Виваком Арена Георги Аспарухов". Станислав Костов беше точен в 29-ата минута, давайки аванс на домакините. Антонио Вутов изравни в 45-ата минута, но със съдействието на Божида Митрев. Играчът на Ботев отправи лек удар, като на пръв поглед изглеждаше, че стражът на Левски ще улови топката. Вместо това, Митрев направи поредната си кошмарна грешка за годината и пусна къблото да мине и да влезе във вратата - 1:1.

След почивката "сините" се активизираха още повече, като Тиам вкара в 51-ата минута, а Костов се разписа за 3:1 в 55-ата минута. Мариани вкара четвърти гол в 74-ата минута, с което оформи и крайния резултат в този двубой.