Рулетката на дузпите прати и Лудогорец напред за Купата (видео)

Лудогорец се класира на четвъртфинал за Купата на България. "Орлите" се наложиха с 6:5 над Славия след изпълнение на дузпи. В редовното време двубоят завърши при резултат 2:2

Галин Иванов изведе гостите напред в 14-ата минута, а в 35-ата Шверчок изравни. В 74-ата минута "зелените" стигнаха до пълен обрат с втори гол на Шверчок, но радостта им бе твърде кратка. Три минути по-късно Галин Иванов също вкара втория си гол и по този начин изравни.

Така се стигна до продължения, а след това и до изълнения на дузпи. Първо Лукас Саша от Лудогорец пропусна от бялата точка, но след него това сториха и играчите на Славия - Гамаков и Йомов, което се оказа достатъчно на Лудогорец да детронира настоящия носител на трофея.